До «Рідної Школи» завітав святий Миколай.

February 12, 2019

З глибини віків  19 грудня приходить у наші домівки, у наші душі й серця празник святого Миколая Чудотворця. За легендою, у ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай ходить у супроводі ангелів від хати до хати і дарує слухняним дітям подарунки, а тим, хто заснув і не дочекався Миколая, подарунки кладе під подушку, а неслухняним діткам – прут з лози.

З року в рік ця легенда оживає, українці урочисто готуються до празника святого Миколая, малеча з нетерпінням очікує на прихід Миколая і, звичайно, на улюблені подарунки.

У суботу, 15 грудня, завітав святий Миколай до учнів української «Рідної Школи» міста Баффало, що знаходиться на вулиці Дженесі 562. Поблагословив всіх, хто прийшов на свято до українського дому «Дніпро», розповів про те де був і що бачив, поцікавився чи діти були слухняними, чи добре вчилися, чи заслужили вони подарунків. Безперечно, учні підготувалися до зустрічі зі святим Миколаєм. Вчили вірші, пісні, колядки. Молодші учні були задіяні у  дитячій виставі «Загублений лист», а старшокласники – у «Дитячому вертепі». Наші маленькі студенти, котрі вперше виступали перед такою великою аудиторією людей, були трошки збентежені. Але їхнє хвилювання та невеличкі промахи були такі милі, що навіть розвеселили присутніх гостей та батьків. Наші маленькі звірятка так метушилися, що аж перевернули одну із ялинок. Проте, вони молодці, бо вивчили дуже багато слів із цієї сценки і гарно розказали. Присутні гучними аплодисментами зустрічали кожен виступ школярів. Старшокласники також гарно зіграли у «Дитячому Вертепі» та гарно заколядували декілька Різдвяних колядок. Сподобались всім вірші і пісні про Миколая у виконанні нашої малечі та старшокласників. Ангелята повідомили святому Миколаю, що діти добре вчилися і слухалися батьків, тож заслуговують на гарні подарунки.

Святий Миколай був дуже задоволений святковою програмою, тож обдарував всіх дітей гарними подарунками. Для наших маленьких діток Миколай був справжнім святим, що зійшов до них з небес. Його біла борода, священичі ризи, митра на голові та посох у руках якось навіть викликали побоювання у малечі. Вони з трепетом підходили до нього за подарунками, але ж скільки було радості, коли вони їх отримали. Не дочекавшись закінчення святкової програми, вони стали розгортати та заглядати, що ж їм приніс святий Миколай. І, я думаю, що всі діти були задоволені своїми подарунками.

На закінчення програми, святий Миколай побажав всім присутнім Божого благословення і всіляких гараздів у їхньому житті та поспішив у далеку дорогу до інших діток, котрі його також чекали. А учнів та гостей ще чекала гостина у барі «Дніпра», яку приготували батьки наших студентів. Кожен зміг поласувати смаколиками домашнього приготування й налисниками із різною начинкою та запашною кавою.

Свято Миколая – це чарівна казка, яку з нетерпінням чекають всі наші діти. Не залежно від віку, ми всі хочемо вірити у чудеса, хочемо отримувати подарунки від святого Миколая. Тож, створюйте цю чарівну казку для своїх рідних, нехай до кожного завітає святий Миколай зі своїми дарами та благословенням.