Випускники - Graduation 2017


У Школі Вальс Одлунює Останній.

Як швидко летять роки, а наша малеча з кожним роком дорослішає. Незамітно пролетіло 11 шкільних років, і ось настав той урочистий час, коли наші студенти прощаються з «Рідною школою», з друзями, з вчителями, котрі стільки знань, душі, серця вклали в кожного із своїх випускників. Вони стали дорослими і попереду їх чекає самостійне життя, де рішення вони прийматимуть уже самі, без підказок та допомоги наставників та батьків.

Випускниками Школи українознавства «Рідна Школа» міста Баффало, Нью-Йорк 2017 року стали Бандрівська Вікторія, Жиглінська Вікторія, Куклич Степан та Полівода Софія. Урочистий вечір з нагоди закінчення навчального року та вручення випускникам матуральних дипломів відбувся 10 червня в залі церкви святого Івана Хрестителя, що знаходиться за адресою 3275 Elmwood Avenue Buffalo, NY 14217.

Директор «Рідної Школи» Христина Лещинська відкрила святкову церемонію. Ведуча програми Оксана Мельник привітала випускників, батьків та гостей свята. Ось і настав цей святковий день, радісний, веселий і сумний водночас для наших випускників. Залишилися позаду і казковий світ пізнання, і щире спілкування, а попереду доросле життя.

Після привітань молодших студентів, ведуча оголосила поіменно наших випускників-матурантів і вони урочисто під звуки музики вийшли на сцену. Це було надзвичайно зворушливо.

Поіменно було запрошено до церковної зали і вчителів, котрі навчали наших випускників і доклали всіх зусиль, щоб вони стали справжніми людьми. За їх невтомну працю, за знання, вміння та добре слово висловила слова подяки Діанка :

Учителів ми не забудемо ніколи,

Тієї ласки, що ви нам дали,

Щоб у житті не знали ви утоми,

І завжди в щасті й мирі ви жили.

Під мелодію пісні «Рідна мати моя» батьків матурантів було запрошено на сцену, щоб вони могли висловити свої привітання випускникам. Багато добрих слів та щасливої дороги у майбутнє життя бажали батьки своїм дітям-випускникам. Посіваючи їх зерном промовляли:

Будьте ж багаті, як земля,

А щасливі, як весна

З усього вам щастя: із роси, із води.

Щоб з толком та до пуття

Ви прожили усе життя.

Випускників вітали учні різних класів, навіть найменші дітки зі світлички декламували свої віршики. Старшокласники Софія Назаревич та Тарас Вдовюк привітали матурантів зі хлібом і сіллю, любов’ю та миром. Студенти, декламуючи вірші, бажали матурантам любити рідний край, не цуратись рідного слова, не зганьбити своє чесне ім’я, працювати на благо свого народу та України.

Прозвучали слова подяки і на адресу батьків, котрі водили їх до української школи, заставляли вчити уроки, вірші, приймати участь в усіх урочистостях та святкових програмах.

Здоров’я вам ми, любі, всім бажаєм

Завжди до вас ми на пораду йдем

І щастя вам у ріднім нашім краї,

Добробуту з прийдешнім кожним днем.

Побажали матурантам найкращого майбутнього і їхні вчителі. Не можливо передати всі побажання вчителів, всі їхні настанови та теплі слова. Здоров’я, щастя, миру, сміливості, натхнення, перемог, упевнено іти до власної мети бажав кожен з учителів.

Хай щастить вам завжди і в усьому

Не зазнайте горя і біди.

Майте друзів вірних на дорозі

З ними легше по життю іти.

Ось і наступила урочиста мить, коли директор «Рідної Школи» Христина Лещинська вручила нашим матурантам дипломи і побажала їм нових перемог на їхній життєвій ниві. Виступили також Софія Кенн від Української Федеральної Кредитної Спілки та Юрій Дармограй, вони привітали випускників та вручили їм цінні подарунки, квіти та синьо-жовті кульки.

На закінчення мистецької програми наші випускники: Вікторія Бандрівська, Вікторія Жиглінська, Степан Куклич та Софія Полівода прочитали свої прощальні вірші, в яких бринів смуток за минулим, та трепет перед майбутнім.

Сьогодні ми зі світлою печаллю

Переступаємо шкільний поріг

Хай буде нам чарівний вальс прощальний

Провісником незвіданих доріг.

Зазвучала чарівна мелодія вальсу і наші матуранти закружляли під ці хвилюючі звуки. Це був незабутній прощальний вальс, що викликав захоплення та бурхливі оплески.

Треба згадати і молодших студентів, вони не тільки гарно розказували свої вірші, а й чудово танцювали та співали. Гості свята та батьки щиро аплодували кожному із виступаючих.

На закінчення святкової програми Христина Лещинська подякувала вчителям за їх сумлінну працю, батькам за організацію цього чудового свята, спонсорам за їх фінансову допомогу та всім тим, хто долучився до свята та прийшов привітати наших випускників, бо вони є наше майбутнє. І хочу закінчити свою статтю віршованими рядками, що декламував Марко Касьян:

Той, хто залишається, той, хто йде,-

Запам’ятайте цю хвилину на усе життя.

Є у вас розум, і знання, і воля,

Ви самі творці своєї долі,

Та коріння в нас одне-єдине,

Це земля, що зветься – Україна

Перед нами вчителями та батьками стоїть спільна мета – прищепити нашим дітям любов до України, до української мови та культури, до українських традицій та звичаїв.

Національним гімном була завершена мистецька програма, та свято не завершилося. Гостей запросили на смачну вечерю, каву та солодощі. Гості, батьки та студенти забавлялися до пізнього вечора. Свято вдалося на славу і я думаю, що воно запам’ятається нашим випускникам і залишиться світлим спогадом на все їхнє життя.

Наталія Савка


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square